Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I've big problem..
Author Message
ograso
Journeyman
*

Likes Given: 10

RE: I've big problem..
(03-20-2015 05:12 AM)AlcorUO Wrote:  i cant speak much english now i write turkish n try google translate pls.

Turkish;
Öncelikle bunu bir kişi yapmakta.Bu kişi şuanda türkiye de istediği sunucuyu kapatabiliyor.
Sanırım kişisel injection kodlamış ve sphere'nin kullandığı port numarasının kendi içerisinde sonsuz döngüye girmesini sağlıyor.

Örneğin;
Sphere 2593 port'u kullanıyor varsayalım.Sizin nekadar firewallınız olsa da bunun hiçbir etkisi yok çünki bunu yapan ultima online nin kendi sendpacket lerini kullanarak yapıyor hiçbir şekilde illegal bir işlem yok.
Bunun için bir önlem alınması gerektiğini düşünüyorum.Aynı sorun en son sürüm 56c emulatöründe de çalışmakta.Server kopma sorunları yaşarken test etmiştim ve aynı şekilde kapanma sorunu devam etmişti.Host firması veya firewall ile alakalı bir durum yok direk sphereserver.exe üzerine port aracılığı ile yapılan bir işlem.

Abicim tabikide sendpacket ile yapılır yapılan işlem. Ama bunun ne olduğunu söyleyebilmek için öncelikle bilgi olmalı. Yoksa nereye bakılacak, neresi fixlenecek. Eğer boyle bir tecruben var ise console üzerinden aldığın bilgileri paylaşki burdaki yazılımcılar oturup duzenleme yapsınlar. Bu şekilde bir çözüm olmaz
03-21-2015 01:59 AM
Find all posts by this user Like Post Quote this message in a reply
AlcorUO
Apprentice
*

Likes Given: 0

RE: I've big problem..
Hocam türk olduğumuzu bukadar belli etmeyelim bence ?
Konunun 1. sayfasında 2. mesajıma bakarsan konsolda hiçbir hata görünmediğini
direk kapandığını belirttiğimi görebilirsin hatta konsol log'u resmi bile eklediğimi görebilirsin.
Bu bir hata yada bir durum değil spherenin port giriş çıkış ilişkisini
sınırlandırmaları yada buraya bir döngü eklemeleri gerekiyor.
Şuan için network adapter kurdum birnebze engel ancak bunu yapan bi yolunu bulup illaki tekrar yapacak benim yaptığım kesin bi çözüm değil. Yeterince ingilizce bilsem zaten yazıcam ancak belki bi türk çıkarda yazdığımı çeviri eder umuduyla yazdım ben buraya..

Sory for tukish i cant speak mch english. he ask anytihnk for problem....
03-22-2015 12:12 PM
Find all posts by this user Like Post Quote this message in a reply
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)